0322 459 59 55

BLOG

Kentsel Dönüşüm Adana

Kentsel Dönüşüm Adana

 

Kentsel Dönüşüm; ”6306 nolu Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” tarafından dizayn edilen, binaların bilim, teknik ve sağlık kurallarına uygun olarak yeniden inşa edilmesinin devlet tarafından desteklenmesidir. Kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen binalar için istifade edilebilecek çeşitli teşvikler mevcuttur. Bu teşvikler, kira desteğinden uygun faizli krediye, ruhsat harçlarında indirimden sözleşmelerden harç tutarının alınmamasına kadar çok çeşitlilik arz etmektedir.

Kentsel Dönüşüm kapsamında, yıpranmış, depreme karşı dayanıksız, teknik altyapısı yetersiz, özelliğini kaybetmeye yüz tutmuş eski binanızı yıkılmasının ardından yenilenerek, modern mimari anlayışta, depreme dayanıklı, bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Eğer sizde binanızın depreme karşı güvende olmadığını düşünüyor veyahut konu ile ilgili kafanızda soru işareti varsa, bu soru işaretlerini gidermek için güvenilir bir inşaat firmasına veyahut tanıdığınız bir İnşaat Mühendisinden muhakkak görüş alın. 

Bu dönüşümün yaşanmasının ardından daire satış fiyatları 40% ila 100% arasında bir artış beklenebilir.  Adana’da herhangi bir mahalledeki, aynı sokakta yer alan, eski bir satılık daire ile yeni bir satılık daire arasında 100%’lere varan farklar olduğunu görebilirsiniz.  Sizde ufak bir test ile bunu sorgulayabilirsiniz; herhangi bir emlak arama web sitesinden tespit edilen mahallede “Adana Satılık Daire” seçilerek eski daire fiyatlarına bakıldıktan sonra yine aynı web sitesinde “Sıfır Adana Satılık Daire” araması yapılarak ne kadar fiyat farkı olduğu kolaylıkla gözlemlenebilir.

 

Fırsatlardan faydalanmak istiyorsanız, http://www.ovaproje.com/kentsel-donusum.html linkini tıklayarak formu doldurabilirsiniz.

 

 

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis